Medveď & Pytačky

Medveď & Pytačky A.P. Čechov

Činohra pre staršie deti
Divadlo LUDUS

(jednodejstvové žarty )

Preklad: Ján Ferenčík (Medveď), Zora Jesenská (Pytačky)
Dramaturgia: Peter Kuba
Scéna a kostýmy: Miro a Jaro Daubravovci a Daniela Kytková
Hudba: Tomislav Koprivčevič (Medveď), kapela Russkaja - skladba Nikokda (Pytačky)

Réžia: Edita Borsová

Účinkujú študenti školy Ludus: Stanislav Ďuriš, Kevin Constantin, Viliam Szabo, Marek Suchitra, Martina Hanušková, Diana Pavlačková, Nina Hojnošová

Inscenácia vznikla v spolupráci so školou Ludus.
Pokračujeme v tradícií.
Mladí divadelníci (tínedžeri) majú možnosť hrať v podmienkach profesionálneho divadla. Projekt pripravili v spolupráci s profesionálnym tímom umelcov.
Je to pre všetkých veľká výzva a skúsenosť, ktorá overí ich talent, schopnosti a upevní túžbu "žiť svoj život umením divadla"

SZUŠ - Ludus, Palackého 22, 811 02 Bratislava
e-mail: skolahra@nextra.sk ? www.skolaludus.sk

Anton Pavlovič Čechov ( * 29. január 1860, - † 15. júl 1904) bol ruský lekár ale hlavne spisovateľ a dramatik svetového významu. Je druhý najhranejší dramatik v Európe, po Shakespearovi.
Okrem najznámejších drám Čajka, Ujo Váňa, Tri sestry, Višňový sad. Napísal aj brilantné jednoaktovky Medveď (1888), Pytačky (1889),
ktoré Vám predstavíme z pohľadu dnešných tínedžerov. Čechov svoje hry písal ako komédie a frašky.
V roku 1901 po premiére Troch sestier sa posťažoval: "..., že ste nad mojimi hrami plakali. Na to som ich však nenapísal. Stavislavskij z nich spravil sentimentálne hry. Ja som chcel niečo úplne iné.
Chcel som len jednoducho a úprimne povedať: Pozrite sa sem, dívajte sa, aký zlý a nudný život vediete! Nad čím tu plakať?" V tomto duchu hráme aj našu inscenáciu.

Dátum Deň Objekt Mesto
13. 3. 2019 10:00 streda Študio L&S Ludus 467